Az ún. „élelmiszer-szakértők” még mindig megállapodnak abban, hogy a napi 5-6 étkezés a legjobb módszer a diéta útján történő súlycsökkentéshez. Érvként arra hivatkoznak, hogy a több kisebb étkezés a testet „foglalkoztatja” és nem tör ránk az éhségroham. Állítólag a kisebb étkezések az anyagcserét is gyorsítják.
Ezeket a megkérdőjelezhető pontokat kell átgondolni és a testünkben lejátszódó folyamatok alapján arra az eredményre fogunk jutni, hogy a népszerű és folyamatosan propagált módszernek valószínűleg épp az ellenkezője érvényesül.
Ha napi ötször étkezünk, inzulincsapdában találjuk magunkat. Minden étkezés inzulintermelésre készteti a hasnyálmirigyet. Minden! Nincs kivétel! Ez különösen a szénhidrátban és zsírban gazdag étkezés (a táplálkozási piramis mutatja az ételek rangsorát) esetén az éhségérzet erősödéséhez vezet.
A kisebb étkezések előmozdítják az éhségérzet kialakulását.
Tanács: figyeljen az éhségérzetére (étvágyról van szó, és nem éhségről!!!) és észre fogja venni, hogy minél többször eszik egy nap, annál gyorsabban éhes lesz. Fontos, hogy nem éhségtől szenved, hanem leesett a vércukorszintje, a testnek a vércukorszintjét ismét normál színvonalra kell emelnie és követeli a táplálékot (kenyér, tészta, rizs, édesség, stb.). Ez a bölcsesség nem okvetlenül a végső következtetés.
Korlátozza az étkezések számát a főétkezésekre, a reggelire, ebédre és vacsorára. Ha egy étkezést kihagyunk, akkor sincs probléma. Megjegyzés: ez függ az összkalóriától is.
Napi két étkezés is megengedett, anélkül hogy gyarapodnánk. Csak nem szabad túllépni az össz-kalóriát, amire a testünknek szüksége van. Ha túllépjük , akkor kezdődik a zsírosodás. Bármely diéta sikertelen, ha nem leszünk úrrá az inzulinszintünkön. A bevitt táplálék fajtái (fehérje, zsír vagy szénhidrát) különböző mennyiségű inzulinelosztáshoz vezetnek. Három nagyobb telítő étkezés sokkal jobban támogatja és felgyorsítja az anyagcserét, és genetikai adottságainkra való tekintettel jobban passzol, mint a napi ötszöri falás.
A nagyobb étkezések hasznosításához a testnek sokkal több energiára van szüksége, mint a kisebbekéhez. A szervezet még mindig úgy működik, ahogy 10.000 évvel ezelőtt.
Triptofánt tartalmazó élelmiszerek: szárnyasok, dió, tojás, tej, túró, sajt, sovány vöröshús, burgonya és borsó.
L-triptofánt a kakaóbab, csokoládé tartalmaz, valamint a Premium Diet Regular termékekben is megtalálható.
Ne csodálkozzunk, ha a szénhidrátban gazdag reggeli után 2-3 órával vagy a napi kisebb étkezések után újra és újra éhesek leszünk.
Minden jog fenntartva © 2005-2024 PREMIUM HEALTH CONCEPTS Kft.